باشگاه هوادار:ما نگرانیم!

باشگاه هوادار با انتشار بیانیه ای رسمی نگرانی جدی خود بابت نحوه قضاوت گروه باتجربه داوری دیدار برابر پرسپولیس که تحت بی سابقه ترین فشارهای رسانه ای قرار گرفته است را ابراز می دارد

به گزارش رسانه رسمی باشگاه هوادار،
فصل جدید سریال قهرمان شدن در لیگ برتر در حال پخش است و اگر چه این بار کارگردان و بازیگران جدیدی دارد،اما فیلمنامه همان است!همان همیشگی!

مگر می شود آماتور ترین بیننده نیز دو فصل از یک سریال را با همان فیلمنامه تکراری ببیند و لذت ببرد؟!هالیوود به کنار در بالیوود نیز یک سریال هندی فصل به فصل فیلمنامه اش تغییر می کند!

ساختن دشمنان فرضی و به کارگیری روش کلیشه ای اما کاربردی فضاسازی رسانه ای به پشتوانه فشار هواداری روی داوران،باشگاه ها،فدراسیون نشینان و…بدعت نادرستی بود که اگر چه در گذشته ای نزدیک بنا نهاده شده است اما فرمول مذکور ظاهرا می رود که در آینده ای نزدیک برای همیشه در تار و پود فوتبال باشگاهی مان نهادینه شود!

با نگاه به کدامین اصل جوانمردی و اصول حرفه ای گری،چه در معدود روزهایی که از مسئله داوری متضرر شده و چه در روزهای پرتعدادی که از قضاوت شریف ترین قشر جامعه فوتبال منفعت برده و می برید،به داوران تاخته،دشمن فرضی ساخته و به نقش آفرینی خود پرداخته و می پردازید؟!

آن قدر غرق در خودبینی و نادیده گرفتن حق و حقوق دیگرانی که بی تقصیر در مسیر رسیدن به هدف نهایی تان قرار دارند شده اید که فراموش کرده اید،شما که خارج از فوتبال حرف های قشنگ و شعارهای قشنگ تر سر می دهید،داخل فوتبال خودتان اما پا بدهد ظاهرا ناهنجارهای متقن را هنجار و هر فعل حرامی را حلال می پندارید!

مگر می شود پنالتی هفته گذشته تان با یک اشتباه سهوی و موقعیت های قطعی گلزنی تان در هفته قبل تر از آن با برافراشتن چهار پرچم به نشانه آفساید و با اشتباهاتی سهوی تر،تشخیص داده نشود و دم نزنید و طلبکار نباشید اما درست روز قبل از بازی حساس تان حریفی که تا بن دندان از حمایت های مادی و معنوی کشوری و لشکری بهره می می برد و در هفته گذشته و هفته های گذشته همواره از اشتباهات سهوی داوران سود برده است،با نشر بیانیه‌ ها و انعکاس گلایه های نا به جا در اقدامی غیر حرفه ای که به کارگیری آن دیگر در لیگ های درجه چند بین المللی نیز منسوخ شده است،گروه داوری کاربلد دیدار پیش رو را درست در شب بازی تحت شدیدترین فشارهای رسانه ای و در عین مظلومیت در پیشگاه افکار عمومی در معذوریت عینی قرار دهید!

البته طبیعی است ترس آن را دارید که مبادا به حق و زبان مان لال به ناحق به ضررتان سوتی دمیده و پرچمی افراشته شود و بدهی هفته گذشته تان و طلب هفته گذشته مان بخواهد پرداخت شود،چرا که خودتان با به کارگیری همین روش طلب دو هفته گذشته خود را در هفته گذشته وصول کردید!

اما ما نگرانیم و باشگاه هایی مانند ما نیز نگرانند،نگران تحت تاثیر و فشار قرار دادن داوران شریف فوتبال ایران در دیدارهای این چنینی و نگران تر بابت تضییع حقوق بدیهی و قطعی شان که از سر مصلحت سنجی ها و رویکردهای تبعیض آمیز،شوربختانه همواره پایمال شده و می شود و هیچ نهاد مسئولی از ترس فضای مجازی رسالت برخورد با آن را در دنیای واقعی گردن نمی گیرد!